Inzerce

Personalizovaný web? Wix, seznamte se!

Mít svou vlastní webovou stránku není dnes už žádným privilegiem pro úzký okruh lidí, kteří se vyznají v programování nebo kteří si za stránky mohou dovolit utratit větší obnos. Naopak, ať už chcete uspět téměř v čemkoli, je žádoucí mít vlastní web a často je to i nutností. Aby se k vám lidé dostali, musí o vás vědět. A kromě osobního doporučení jsou webové stránky jedním z nejúčinnějších prostředků, jak získat zákazníky. Ukázat lidem, co umíte a v čem jim můžete pomoci, je dnes díky webu snadné. Proč? Protože právě tvorba webových stránek je nyní až překvapivě jednoduchá díky nové platformě Wix. Vytvořte si svoji vlastní stránku, váš vlastní web zdarma bez toho, aniž byste museli hodiny a hodiny pracovat na html kódu.

Inzerce

Webmasterem i designérem sami sobě

Je to tak. Tvorba webu se vymanila z nutnosti znát html, css a podobné kódování. Na Wix všechny prvky stránek tvoříte, upravujete a testujete pouze intuitivním ovládáním. Tedy žádné pracné vytváření pomocí tagů a značek a žádné zdlouhavé přemýšlení, jak parametry nastavit, aby stránky vypadaly podle vašich představ. Díky pouhému přetahování prvků stránek je proces vzniku vašeho webu více kreativní a můžete si ho přímo užít. Budete se tak trochu cítit jako umělci, kteří ze sebe v zápalu tvorby vydávají to nejlepší a během toho využívají své intuice. Podobně jako oni po nějaké době odstoupíte od své práce a zjistíte, že jste právě vytvořili své vlastní skvělé webové stránky, své vlastní „umělecké dílo“. Záleží už jen na vás, jaké bude. Zda plné barev a inspirující nebo čisté, elegantní a budící důvěru. Nic vám už nebrání ve vlastní realizaci. Nemusíte se spoléhat na dalšího člověka, na webmastera, že bude schopný přesně vystihnout vaši představu a přenést ji do podoby webových stránek.

Jak se do toho pustit?

Jaký druh webové stránky bude nejlépe vyhovovat vašemu účelu? Chcete psát blog? Vytvořit si webovou prezentaci nebo prodávat své produkty? Wix je inovativní i v tom, že všechny možnosti nabízí v rámci jedné platformy. Budete tak moci vytvořit opravdu vše, co jen budete chtít. Wix pracuje na základě šablon, takže začnete tím, že si jednoduše některou vyberete. Možná to nebude úplně snadné, protože jich máte k dispozici více než 500…

Šablonu si můžete dále upravit, jak budete chtít a jak se vám bude líbit. Jednotlivé šablony vývojáři Wixu rozdělili podle toho, jaký druh stránek se chystáte vytvořit a jaká je oblast vašeho působení. Jednoduše podle toho, kdo jste a v čem chcete lidem pomoci. I podle toho se můžete orientovat. A takových nápověd je Wix plný. Můžete se jimi inspirovat nebo vše vytvářet čistě podle sebe.

Jak dělá Wix weby krásnými?

Čím udělat své stránky jedinečné tak, aby vypadaly skvěle a promlouvaly k lidem, které chcete oslovit? Zajímavými prvky, které vypovídají o vaší jedinečnosti a díky kterým se s vámi a vaší prací mohou lidé ztotožnit nebo s vámi sympatizovat. Dnes jsou v kurzu profesionální fotografie, videa nebo například různé labely (pásky s textem nebo jiným druhem obsahu). Toho všeho na Wixu najdete přehršle. A kdyby vám to nestačilo, každou fotografii můžete upravit a vylepšit podle vlastního vkusu. Stejně tak se můžete realizovat ve vytváření elegantních přídavných menu nebo prvků, které je možné nechat připnout na konkrétní místo na stránce tak, aby zde zůstávaly stále, i když bude návštěvník vašeho webu rolovat stránku dolů. Zdá se, že ve Wixu není nic nemožné.

Krása není vše. Co technická stránka?

Wix si zjevně dal za cíl být opravdu komplexní. Nechybí totiž ani takové věci jako jsou nástroje pro optimalizaci pro vyhledávače. Pro dobře nastavené seo vám tedy chybí pouze dobře zvolená klíčová slova (key words), abyste mohli vložit svůj titulek a meta description každé stránky svého webu. Stejně tak můžete využívat analytiky, abyste zjistili, jakou má váš web návštěvnost, odkud na něj lidé přicházejí. Stejně tak nabízená funkce srovnání s konkurencí může váš projekt posunout dopředu a motivovat vás se neustále zlepšovat.

Začněte prodávat své produkty

Láká vás provozovat e-shop? S pomocí některé z e-shopových šablon můžete vytvořit a spravovat svůj vlastní internetový obchod. Najdete zde vše k jeho provozu, objednávkový systém, nástroje k vystavování faktur i přijímání plateb a správu zásilek. Nechybí e-mailový klient. Platforma Wix je připravena k rozjetí vašeho byznysu. Marketing už bude na vás stejně jako strategie prodeje, ale díky Wixu budete mít po ruce všechny nástroje úhledně seřazené a připravené k použití.

Co to bude stát?

Nic, pokud vám stačí základní funkce a plánujete jednoduchý web. Wix můžete využívat zcela zdarma, stačí si vybrat z šablon a vytvořit neomezený počet webových stránek na jeho webhostingu. Jestliže chcete mít svůj web bez reklam, na vlastní doméně nebo například využívat speciální aplikace (záleží na druhu webu), něco si připlatíte. Podle vlastního uvážení si můžete vybrat z jednotlivých prémiových plánů, jejichž ceny se pohybují se v rozmezí od 4 do 24 euro. V přepočtu to znamená, že investujete přibližně od jednoho do šesti set za měsíc za zvolený prémiový plán.

Wix vznikl náhodou

Proč se vlastně Wix v roce 2006 objevil? Sami jeho autoři (v době kdy ještě nevěděli, že jeho autory budou) byli frustrovaní náročností tvorby webových stránek pro jiný projekt natolik, že se rozhodli vytvořit platformu, kde si budou moci lidé udělat svůj vlastní web bez znalosti kódování a zároveň bez designérských schopností. Wix přinesl svobodu pro vytvoření jakéhokoli typu webové stránky celému světu. Využijete ji i vy?

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

ales-skoupy-web

Nábor zaměstnanců do firmy bez HR oddělení | Aleš Skoupý (In creative)

marek-dvorak-web

Jak se dělá úspěšná videoreklama? | Marek Dvořák (Markusfilm)

martina-cilkova-web

Nevyužité e-mailové adresy a rozjezd e-mail marketingu | Martina Cílková (Národní divadlo)

Právě vyšlo

Pro předplatitele
martina-jiraskova-web

Nejstarší kamenná prodejna v Česku | Martina Jirásková (Moser)

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)

david-brenner-web

SEO e-shopu jako hlavní zdroj objednávek? | David Brenner (Klenota.cz)

Nejoblíbenější

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

marek-lecian-web

Zvyšování odbornosti u specialistů na volné noze | Marek Lecián

Komentáře

TOP obsah

margareta-krizova-web

Margareta Křížová: Rozjezd podnikání, ženy a kariéra, podnikání ve vyšším věku

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Finanční řízení CZC.cz, zdroje růstu do budoucna, manažerské myšlení

marian-jelinek-web

Marian Jelínek: Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo extrémně miluje, co dělá, a chce za to extrémně hodně