Inzerce

Nestíhačka: Usnadní práci jak jednotlivcům, tak menším firmám

nestihacka-webNově vzniklý projekt Nestíhačka.cz má za cíl zefektivnit veškerou evidenci rozdělané práce, komunikaci s kolegy, vést si statistiky a vše, co při řízení projektů potřebujete.

Inzerce

Jelikož většina našich čtenářů pracuje na vlastních projektech, napadlo mě se s autorem aplikace pobavit právě o tom, kde dělají nejčastěji chyby a co by ve své práci mohli vylepšit.

Lukáši, co těmi projekty, které zmiňujete v logu Nestíhačky, vlastně myslíte?
Myslím tím obecně veškerou práci, kterou podnikatelé a firmy zhotovují pro své zákazníky.

Kdo je tedy Váš ideální uživatel?
Asi nemám úplně představu o ideálním uživateli. Jelikož ji sám používám. Nestíhačka se hodí jak jednotlivcům, tak menším firmám. Snažím se ji tvořit podle mých potřeb a postřehů přátel v mém okolí. Uživatelé mají možnost se mnou přímo komunikovat a zasílat nápady, čím aplikaci vylepšit a usnadnit tak práci jim i všem ostatním. Takto se již například domluvila připravovaná funkce, která dovolí jednoduchou fakturaci do systému iDoklad. Krom toho je tu pro tarif premium také k dispozici online podpora, pokud by si uživatel nevěděl s něčím rady.

Sám jsem tvořil firmu, kde jsme spravovali spoustu malých i větších zakázek najednou. Jakých chyb se podle Vás podnikatelé při této práci dopouští nejčastěji?
Osobně mám nejvíce zkušenost v prostředí menších firem, kde se mezi kolotočem 3-4 lidí ztrácí podklady pro daný projekt, informace o datu zhotovení, nově domluvené funkcionality a aktuální stav projektu.

Z čeho tyto chyby pramení?
Jelikož nejsem na firemní vztahy odborník, dle mého názoru je častou příčinou užívání e-mailové komunikace jako hlavní prostředek mezi všemi lidmi, pohodlnost jednotlivých členů, či nedostatečná disciplína.

crm-1

Co byste jim poradil?
Snažit se uspořádat svou práci, začít používat nějaký nástroj, který spojí více lidí najednou a zároveň budou všichni vědět o všem. Většinou to nějaký čas trvá, než si člověk zvykne na nové metody, ale výsledek, myslím, stojí za to.

Umí podle vás vůbec freelanceři pracovat se svým časem a rozvrhem práce efektivně?
Potkal jsem dost podnikatelů, kteří v týmu pracovali a bylo to pro ně velmi obtížné. Rozumím tomu, že někomu se lépe pracuje o samotě, ne však u každého projektu Vám to okolnosti dovolí. Věřím tomu, že jsou lidé dosti učenliví. Překážkou často bývá vlastní pohodlnost a vytváření mylných představ o bariérách kolem sebe.

Na trhu je už několik nástrojů. Některé se podobají i tomu Vašemu. Podle čeho by si freelancer měl vybírat?
O ostatních nástrojích vím, naší hlavní předností je cenová dostupnost premium řešení. Neomezený účet v takové cenové hladině (83 Kč / měsíčně bez dalších poplatků) jsem nenašel u žádného jiného nástroje. Navíc pak uživatele už nijak neškatulkujeme do tarifů a limitů. Aplikaci neustále vyvíjím a zdokonaluji dle potřeb samotných zákazníků. Chci to pojmout více osobněji, aby se zákazníci cítili jako doma.

V čem jste jiní vy?
Snažil jsem se Nestíhačku vyvinout tak, aby ji dokázal obsluhovat i laik. Nemám rád, když na mě vyskočí 100 funkcí a já nevím, co dřív.

Zaujalo mě, že za Nestíhačkou stojíte jen Vy sám. Většinou vidím nějaký tým. Proč k sobě nevezmete nějakého parťáka, který Vám pomůže?
Za mnou stojí ještě neviditelný rádce a kritik – má přítelkyně. Díky ní jsem se do projektu vůbec pustil a jsem za to velmi vděčný.

crm-2

Není to, že jste dnes sám, slabina, která bude brzdit vývoj projektu?
Má to určitě své klady i zápory, ale mohu si dělat věci po svém a ihned. Projekt mne baví, mám radost z toho, že jej již po 2 měsících používalo několik desítek lidí a našlo se hned i pár platících uživatelů.

Jak ale dnes zvládáte vývoj, obchod, marketing a vše kolem toho?
Několik klíčových kroků v marketingu jsem již provedl, stále se snažím dostat se do podvědomí podnikatelů a malých firem. Je to běh na dlouhou trať. Vývoj probíhá většinou tím stylem, že přes pracovní dny (kdy mne živí práce na jiných projektech) si zapisuji nápady a sbírám názory od uživatelů a o vikendu si najdu čas na jejich realizaci.

crm-3

Jaké to vše zatím přineslo výsledky?
První měsíc fungování přinesl několik platících uživatelů a bezmála 100 registrovaných účtů. Navíc ji používají mí kamarádi, takže mi projekt přináší radost z užitku každým dnem :).

A jaké máte s Nestíhačkou plány?
Zastávám přísloví: “člověk míní, Pánbůh mění”. Nechávám tomu čas a prostor potřebný ke zdokonalení a získání více spokojených klientů.

Podívejte se na Nestíhačku zblízka

crm-4

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

radek-majer-web

Radek Majer (TTC Teleport): Hostuje u nás až 60 % českého internetu

michal-hatak-web

Čeští programátoři snesou srovnání s těmi nejlepšími na světě

zdenek-steiner-velky

Megabyznys a jeho tvůrci

Právě vyšlo

Pro předplatitele
martina-jiraskova-web

Nejstarší kamenná prodejna v Česku | Martina Jirásková (Moser)

ales-skoupy-web

Nábor zaměstnanců do firmy bez HR oddělení | Aleš Skoupý (In creative)

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)

Nejoblíbenější

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

marek-lecian-web

Zvyšování odbornosti u specialistů na volné noze | Marek Lecián

Komentáře

TOP obsah

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc (Reflex Capital): Odvrácená strana spolupráce startupů a investorů

andrej-kiska-web

Jak získat investora a vybudovat úspěšný startup? | Andrej Kiska (Credo Ventures)

tom-sova-web

Tom Sova: Naprostý krach v podnikání, alkoholismus, budování nové firmy