Inzerce

Jiří Rostecký: Budování MladýPodnikatel.cz, zvládání úspěchu, problémy podnikatelů

Vezmi si to s sebou. Rozhovor najdeš i jako podcast: Spotify iTunes Google Podcasty MP3

Je zvláštní psát popis k rozhovoru se mnou. Už jsem podobných článků napsal bezmála 600, ale toto je poprvé, kdy v přiloženém videu nebo podcastu nemluví některý z mých hostů, ale především já. Role se obrátily. Vyzpovídal mě Martin Fuks.

Inzerce

Martin Fuks je jedním z nejinspirativnější lidí, které znám. Považuji jej také za velmi dobrého přítele. V minulosti pracoval jako vrcholový manažer třeba ve společnosti Seznam.cz, kde vedl tým několika stovek lidí a velmi výrazně se podílel na službách jako Firmy.cz, Mapy.cz, sReality.cz, sAuto.cz a dalších.

Po čase si Martin uvědomil, že život není jen o profesním úspěchu, a přeskládal hodnoty, kterými se v životě řídil. Dnes pracuje jako kouč a mentor na volné noze a o jeho životním příběhu jsme si povídali v tomto rozhovoru.

Od jeho natáčení jsme spolu strávili spoustu času a probrali v něm vše možné od úspěchu, vyhoření, osobního rozvoje, práce s tělem, lidské psychologie a mnoha dalších témat. Jednou Martin nadhodil myšlenku, že by se mnou mohl udělat rozhovor, vyšel by na MladýPodnikatel.cz a já bych tak mohl vůbec poprvé promluvit k mým fanouškům a posluchačům podcastu.

Podobných nabídek jsem dostal už několik. Nebylo to poprvé, kdy mi někdo řekl, že by se role v rozhovoru mohly obrátit a já bych mohl být tím zpovídaným. Dokonce se několik lidí i nabídlo, že by rozhovor odmoderovali. Vždy jsem to odmítl a raději jsem nechal mluvit ostatní. Martinova nabídka mě ale nadchla a nemohl jsem ji nechat být.

Povídali jsme si o tom, co mi zatím přineslo podnikání, co jsem se naučil od nejúspěšnějších osobností, které znám, jak úspěch ovlivnil moje vztahy a co bych chtěl předat všem dalším podnikatelům i studentům, se kterými se potkávám. Jako tradičně i dnes celý rozhovor najdete i v mém podcastu o podnikání.

Děkuji moc Martinovi za jeho nápad a čas, který natáčení a přípravě rozhovoru věnoval. Je to jeho první rozhovor, který takto moderoval, a odvedl podle mě naprosto skvělou práci. Moc si vážím toho, že mohu být obklopen lidmi, jako je on. Ačkoliv to běžně nedělám, velmi rád zde doporučím jeho služby. Pokud tedy hledáte kouče nebo mentora pro váš osobní či kariérní rozvoj, neváhejte se na Martina obrátit.

Kdo jsem, abyste mě poslouchali?

Nepředpokládám, že všichni fanoušci MladýPodnikatel.cz znají můj příběh a ví, kdo je vůbec ten kluk, co sem natáčí nové rozhovory a nahrává podcasty. Proto mi přijde správné se vám alespoň ve stručnosti představit.

Narodil jsem se v roce 1993 ve Strakonicích do naprosto běžné a nepodnikatelské rodiny. Vytvářet první webové stránky jsem začal už na základní škole, která pro mě rozhodně nebyla jednoduchým obdobím a já na ní patřil mezi největší outsidery.

Podnikat jsem začal hned po dovršení 18. narozenin. Na střední škole jsem založil MladýPodnikatel.cz, který byl tehdy jen malým magazínem plným článků o podnikání a ekonomii. Postupně jsem na něj začal vytvářet textové rozhovory se zajímavými osobnostmi a web rost na síle.

Na vysokou školu jsem se dobrovolně nevydal. Měl jsem obrovskou touhu podnikat, a tak jsem hned po maturitě založil svoji první firmu. Tvořili jsme webové stránky pro klienty a dnes vím, že jsme to vůbec nedělali dobře. Firma nebyla úspěšná a přinesla mi spoustu zkušeností, ale také zdravotní problémy. Po několika letech jsem ji zavřel a pustil se do nového příběhu, kteří píši dodnes.

Tím příběhem je MladýPodnikatel.cz.

Videorozhovory na něj natáčím úplně sám. Nemám žádného kameramana, zvukaře, nikoho, kdo mi pomáhal s postprodukcí videí. Celý projekt je projektem jednoho muže, který začínal naprosto od píky.

K dnešnímu dni zde najdete už bezmála 600 videorozhovorů a podcastů, které jsou bez výjimky dostupné všem naprosto zdarma. Čerpají z nich majitelé malých i velkých firem, jejich zaměstnanci, freelanceři, ale třeba i studenti a neziskovky. Vedle toho pořádám ročně desítky menších konferencí pro zakladatele e-shopů, podnikatele na volné noze a další.

Rád pomáhám neziskovkám, přednáším na vysokých školách a předávám své zkušenosti dál prostřednictvím blogu. Moje práce mi dala příležitost získat i úžasná ocenění. Letos byl MladýPodnikatel.cz vyhlášen nejlepším českým podcastem o byznysu, já se umístil ve výběru 30pod30 českého Forbesu, ve finálovém výběru Osobnosti digitálního marketingu WebTop100 a v minulosti i v několika dalších soutěžích.

Proč to dělám? Baví mě pomáhat lidem a vytvářet pro ně něco, co jim pomůže v cestě za jejich sny. Ať už je tím snem nadnárodní firma nebo malé podnikání jednoho člověka, v obou případech zde najdete spoustu bezplatné inspirace, ze které můžete čerpat. Jak s ní naložíte, je už jenom na vás.

Děkuji, že mě sledujete. Pokud chcete, můžete si mě přidat i na Facebooku, případně mi můžete vaše postřehy, nápady a příběhy napsat na jiri@rostecky.cz. Děkuji vám.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 7 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)

martin-lonsky-web

Usnadnění práce a využití virtuálních asistentů v dnešní době | Martin Lonský (ApuTime)

pavel-jaros-web

Finanční řízení a strategie v e-shopu Korálky.cz | Pavel Jaroš

Právě vyšlo

Pro předplatitele
martina-jiraskova-web

Nejstarší kamenná prodejna v Česku | Martina Jirásková (Moser)

ales-skoupy-web

Nábor zaměstnanců do firmy bez HR oddělení | Aleš Skoupý (In creative)

marek-dvorak-web

Jak se dělá úspěšná videoreklama? | Marek Dvořák (Markusfilm)

Nejoblíbenější

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

marek-lecian-web

Zvyšování odbornosti u specialistů na volné noze | Marek Lecián

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

daniel-kafka-web

Daniel Kafka (Fragile): 10 let budování agentury, vytváření firemní kultury, hledání odborníků na trhu práce

carly-kirstenova-web

Carly Kirstenová aka Carrie Kirsten: Život úspěšné influencerky, cena za úspěch, přístup firem a fanoušků

jan-kvasnicka-web

Jan Kvasnička: Podnikání na volné noze, budování osobní značky, trh freelancerů